lo4

Porozumienie o współpracy z Liceum Ogólnokształcącym w Trzciance

Dnia 1 lutego 2024 r. Instytut Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich - Państwowy Instytut Badawczy w Poznaniu podpisał porozumienie o współpracy z Liceum Ogólnokształcącym im. St. Staszica w Trzciance.
Na mocy porozumienia uczniowie Liceum będą mogli m.in. uczestniczyć w wykładach oraz warsztatach prowadzonych przez Pracowników Instytutu.

Podczas ceremonii podpisania porozumienia o współpracy mieliśmy przyjemność przeprowadzić serię wykładów dedykowanych młodzieży:

Prof. dr hab. n. med. Ryszard Słomski – Kierownik Zakładu Biotechnologii
„Dieta, a styl życia”.

Prof. dr hab. n. farm. Przemysław Zalewski z Zakładu Farmakologii i Fitochemii
„Farmakognozja z elementami bromatologii i toksykologii”,

dr n. med. Rafał Spachacz – Dyrektor Instytutu 
„Rośliny włókniste i zielarskie – potencjał, uprawy, zastosowanie dla zdrowia i gospodarki”.

Dr Milena Szalata przedstawiła zagadnienia dotyczące biotechnologii roślin, w tym wdrożenia dotyczące roślinnych kultur komórkowych i tkankowych na przykładzie rosiczki i geranium.

Pełnomocnik Dyrektora Instytutu i Koordynator ds. Komunikacji Społecznej Instytutu IWNiRZ-PIB Karol Szabanowski omówił temat „Zioła dla zdrowia Polaków”.

W przerwach między wykładami zorganizowaliśmy ekscytujący quiz KAHOOT, który testował wiedzę zdobytą podczas naszego spotkania. Dla tych, którzy osiągnęli najwyższe wyniki, przygotowaliśmy atrakcyjne nagrody, a dla wszystkich uczestników mieliśmy przygotowane upominki.

Mamy nadzieję, że nasze inicjatywy będą inspiracją dla uczniów Liceum, zachęcając ich do rozwijania pasji naukowej w dziedzinie biologii i chemii.
Dziękujemy Pani Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Trzciance – Renacie Grzyśnik za zaangażowanie i pomoc w organizacji wydarzenia.

 


Data dodania: 13.02.2024

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.