www - plewiska warsztaty

Warsztaty Ziołowe w Plewiskach

W dniu 25 czerwca 2024 r. w Plewiskach odbyły się warsztaty ziołowe. Zajęcia zostały zorganizowane w ramach zadania 3.1 dotyczącego upowszechniania (AKIS), za które odpowiedzialna jest Pani Prof. dr hab. Renata Gaj z Zakładu Agrotechniki Roślin Użytkowych IWNiRZ - PIB.

W zorganizowanych warsztatach uczestniczyli pracownicy Lubuskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Kalsku, studenci z Politechniki Bydgoskiej, pracownicy Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Tematem wiodącym szkolenia były zioła. Warsztaty w ogrodzie ziołowym prowadził Pan doktor Artur Adamczak. Zajęcia praktyczne w ogrodzie połączone były z rozpoznawaniem ziół i innych rosnących tam roślin.

W trakcie spotkania uczestnicy mogli wysłuchać dwóch wykładów: (1) Zastosowanie konopi medycznych w farmakoterapii, który wygłosił Pan Prof. Przemysław Zalewski z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Natomiast drugi wykład pt.: Zioła z własnego ogródka (różne gatunki, które możemy uprawiać samodzielnie, od jeżówki po żeńszeń) – przedstawiła Pani dr hab. Barbara Frąszczak z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

W warsztatach uczestniczyła także florystka, Pani Maria Sarnowska, która przygotowała dekorację kwiatową sali wykładowej i zainspirowała nas do zorganizowania kolejnych warsztatów.
W trakcie odbywających się warsztatów oraz w przerwach kawowych, uczestnicy szkolenia korzystali z przygotowanego poczęstunku (sery z dodatkiem ziół i oleju lnianego, pieczywo z olejem konopnym).


Po zakończonych warsztatach pracownicy Lubuskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego odwiedzili nasz instytutowy sklepik, gdzie zapatrzyli się w kosmetyki i oleje.

Tradycją wizyty w naszym sklepiku obok przemiłej obsługi Pani Bogusi jest mierzenie kapeluszy, co sprawia wiele radości, zabawy i poprawia nastój kupującym.

449208304_1036810661400930_7689852726282218666_n.jpg

Data dodania: 25.06.2024

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.