2022-04-25-medal
25.04.2022

Złoty medal na wystawie INEX 2021

Złoty medal na wystawie INEX 2021
które odbyły się w dniach 13-16 grudnia w VNR Vignana Jyothi Institute of Engineering and Technology w miejscowości Hyderabad w Indiach przyniosły uznanie dla wynalazku opracowanego przez Łukasiewicz – Instytut Nowych Syntez Chemicznych wspólnie z Instytutem Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich.
Złotym medalem nagrodzono rozwiązanie p.t. Sposób barwienia tkanin i materiałów polimerowych autorstwa Edwarda Roja, Katarzyny Tyśkiewicz, Marcina Konkola, Piotra Kamińskiego, Rafała Wiejaka, Katarzyny Schmidt-Przewoźnej, Małgorzaty Zimniewskiej, Karoliny Zajączek i Barbary Romanowskiej. Wynalazek przedstawia sposób barwienia tkanin i materiałów polimerowych pochodzenia roślinnego, np. z jedwabiu, lnu, celulozy, przy użyciu ekstraktów roślinnych wytworzonych z użyciem ditlenku węgla w stanie nadkrytycznym z surowców barwierskich.
Szóstą edycję Targów INEX pod patronatem Międzynarodowej Federacji Stowarzyszeń Wynalazczych IFIA przeprowadzono w formule hybrydowej. Połączono ją z imprezami towarzyszącymi: Festiwalem przedsiębiorczości ECFICIO oraz Festiwalem Technologii CONVERGENCE. Uczestniczy targów nie tylko walczyli o uznanie jurorów, ale również brali udział w panelach dyskusyjnych i seminariach

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.