BioRegion Wielkopolska

bioregion1.jpg

Instytut Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich jest Partnerem w Projekcie Badawczym:

bioregion2.jpg

„Budowa wielopłaszczyznowej platformy współpracy w ramach wielkopolskiej branży biotechnologicznej”

Projekt WND-RPWP.01.06.00-30-004/10

Którego liderem jest Centrum Biotechnologii Sp. z o.o.

Kontakt:
Biuro Lidera Projektu
Urszula Mikiewicz
Centrum Biotechnologii Sp. z o.o.
e-mail: urszula.mikiewicz@ntpp.pl
tel.: (+48) 61 65 85 495

Kontakt:
Biura Partnera Projektu (IWNiRZ)
dr inż. Maria Władyka-Przybylak
e-mail: sekretariat@iwnirz.pl
tel.: (+48) 61 8455865, fax: (+48) 61 8417830

dr Karolina Wielgus
e-mail: karolina.wielgus@iwnirz.pl
tel.: (+48) 61 8455819

Przedmiotem projektu jest rozwój powiązania kooperacyjnego oraz budowa platformy współpracy między przedsiębiorcami z branży biotechnologicznej, samorządem lokalnym, stowarzyszeniami branżowymi oraz jednostkami naukowymi i badawczo-rozwojowymi.

W celu realizacji tego zadania podjętych zostanie szereg działań promocyjnych, tj. newsletter, reklamy w prasie branżowej, film promujący powiązanie, katalog itp.
Ponadto zorganizowane zostaną misje gospodarcze, które będą okazją do nawiązania kontaktów biznesowych i pozyskania nowych kontrahentów. Uczestnicy powiązania będą mogli również wziąć udział w konferencjach i seminariach branżowych m.in Bio Europe Spring 2011 (Mediolan) oraz First European Congress of Applied Biotechnology (Berlin) Nie bez znaczenia jest również bezpłatne doradztw w zakresie standardów badań, certyfikacji, transferu wiedzy i komercjalizacji, z którego będzie mógł skorzystać każdy uczestnik.

Jednak do najistotniejszych przedsięwzięć realizowanych w ramach przedmiotowego projektu należy bez wątpienia zaliczyć organizację sympozjum Nauka-Biznes w Biotechnologii. Konferencja, która ma szansę stać się jednym z najbardziej znaczących w naszym kraju spotkań polskich i zagranicznych przedstawicieli szeroko rozumianego biosektora, stanowić będzie integralną część Środkowoeuropejskich Targów Biotechnologii i Biobiznesu - BioForum 2011 odbędzie się w dniach 9-10 maja 2011 r. Spotkanie cechować będą światowej sławy naukowcy, panele dyskusyjne, warsztaty oraz sesja posterowa.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.