EPIMAN

Opracowanie biotechnologicznej metody otrzymywania surowca zielarskiego wierzbówki kiprzycy (Chamaenerion angustifolium (L.) Scop.) do produkcji suplementu diety stosowanego w profilaktyce łagodnego przerostu prostaty (BPH) i zapalenia gruczołu krokowego

Akronim: EPIMAN

Nr umowy: PBS2/A8/23/2013

Program (źródło finansowania): Program Badań Stosowanych II.

Koordynator: Instytut Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich

Partnerzy:

  • PozLab Sp. z o. o.
  • Zakład Zielarski „Kawon -Hurt Nowak” s. j.

Celem projektu jest opracowanie biotechnologicznej metody otrzymywania surowca zielarskiego Chamaenerion angustifolium (L.) Scop. do produkcji suplementu diety stosowanego w profilaktyce łagodnego przerostu prostaty i zapalenia gruczołu krokowego.

Wynik końcowy realizacji projektu będzie obejmował:

Kompleksowy protokół rozmnażania in vitro, ocenę fitochemiczną surowca otrzymanego na drodze mikropropagacji, porównawczą ocenę rozwoju i kondycji roślin uzyskanych metodą in vitro i roślin otrzymanych z nasion, formulację suplementu diety wraz ze specyfikacją i niezbędną dokumentacją oraz szacunkowy kosztorys produkcji preparatu.

Proponowane rozwiązania w pełni uwzględniają zarówno aktualny stan wiedzy i technologii w zakresie produkcji suplementów diety, jak również rosnące zapotrzebowanie na nowe, skuteczne preparaty roślinne o wyższej niż dotychczas jakości, zaprojektowane z myślą o zaspokojeniu potrzeb wymagających i świadomych konsumentów.

Czas trwania projektu: 01.10.2013 - 31.03.2017.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.