COST Action MP1206

COST ACTION MP1206: Nanowłókna z elektroprzędzenia do zastosowania w inspirowanych naturą materiałów kompozytowych i innowacyjnych zastosowań przemysłowych

Koordynator Akcji: Dr Erich Kny, Kemyk,Eisenstadt, Austria.
Wice koordynator: Professor Tamer Uyar, Bilkent University, UNAM-Institute of Materials Science & Nanotechnology,Ankara, Turkey.

Polska reprezentowana w Komitecie Zarządzającym przez:
dr inż. Marię, Władykę-Przybylak, prof. IWNiRZ; Instytut Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich, Poznań, Polska.
Dr Wojciecha Świeszkowskiego, Politechnika Warszawska, Warszawa, Polska.

Elektroprzędzenie, proces elektryczno-hydrodynamiczny, jest uniwersalną i obiecująca technologią wytwarzania elektroprzędzonych nanowłókien składających się z różnorodnych polimerów i kompozytów polimerowych. Technologie te pozwalają na wytwarzanie materiałów włóknistych w skali nano opartych o biologiczne lub olejowe polimery, które to materiały moga posłużyć do produkcji innowacyjnych urządzeń medycznych oraz mogą być wykorzystane do innych zastosowań technicznych. Przez stworzenie interdyscyplinarnej platformy, COST wzmocni europejskie instytucje badawczo-rozwojowe pracujące w dziedzinie elektroprzędzenia nanowłókien i kompozytów z nanowłóknami oraz przysłuży się do szybkiego rozwoju wiedzy w tym zakresie.

COST Action obejmie przełomowe innowacje, postępy w dziedzinie kompozytów z nanowłóknami oraz ich dalszego przetwarzania i wykorzystywania. Rozważane są zastosowania w branżach biomedycznej i technicznej, w ochronie zdrowia i środowiska. Głównym rezultatem akcji będą:

Nowe zintegrowane technologie projektowania i produkcji elektroprzędzonych nanowłókien,
Bazy danych nt. właściwości nanowłókien istotnych dla różnych zastosowań,
Uaktualniona baza wiedzy nt. nanowłókien z elektroprzędzenia i ich zastosowań,
Materiały szkoleniowe dla młodych badawczy rozpoczynających badania w tej dziedzinie.

Czas realizacji: 23.05.2013-22.05.2017

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.