img img img img img img img img img img
2021-02-11
KONKURS
na prowadzenie prac przedwdrożeniowych w tym testów laboratoryjnych i działań mających na celu dostosowanie danego wynalazku do potrzeb zainteresowanego nabywcy (np. przedsiębiorca, rolnik).
Olej z nasion lnianki
OLEJ RYDZOWY
z nasion lnianki

olej z nasion lnianki

Olej rydzowy z nasion lnianki tłoczony jest z nasion lnianki siewnej (Camelina sativa L.) - jednej z najstarszych uprawnych roślin oleistych. Rdzawego koloru nasiona lnianki siewnej przypominają barwę jadalnego i cenionego grzyba - rydza, dlatego lnianka siewna  w tradycji ludowej określana jest nazwą „rydz”, a olej z jej nasion „olejem rydzowym”.

Tłoczenie oleju odbywa się w warunkach gwarantujących pełne zachowanie własności odżywczych. Oleju nie poddaje się żadnym zabiegom uszlachetniającym. Ten wartościowy odżywczo i smaczny olej wyróżnia się wysoką zawartością wielonienasyconych kwasów omega-3.

Olej rydzowy z nasion lnianki o specyficznym smaku z nutą cebuli i gorczycy oraz przyjemnym aromacie stanowi smaczny dodatek do sałatek i surówek warzywnych, do kaszy, śledzi, białego sera, pieczywa, ziemniaków, z drobno pokrojoną cebulą lub czosnkiem.

Składnik produktu: olej z nasion lnianki tłoczony na zimno - 100%