img img img img img img img img img img
2022-05-11
Jubileuszowa Konferencja Naukowa
z okazji 90-lecia Polskiego Komitetu Zielarskiego
Archiwum konferencje

27 - 28 listopada 2012 r.
Konferencja "Geny i Leki". I Polski Kongres Farmakogenetyki oraz VI Kongres
Polskiego Towarzystwa Farmakologii Klinicznej i Terapii.

W dniach 27 do 28 listopada 2012 r. odbędzie się w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu Konferencja poświęcona pamięci Prof. dr hab. Aleksandra Mrozikiewicza, współtwórcy i pierwszego przewodniczącego PTFKiT, pioniera badań farmakogenetycznych w Polsce.

"Farmakogenetyka i farmakogenomika wchodzą coraz śmielej do praktyki klinicznej w różnych dziedzinach medycyny stając się istotnym elementem strategii indywidualizacji terapii. Rozwój nowych metod biologii molekularnej powoduje pojawianie się coraz to nowych obszarów, gdzie geny i ich warianty warunkują odpowiedź kliniczną".

Więcej informacji o konferencji jest dostępnych na stronie Polskiego Towarzystwa Farmakologii Klinicznej i Terapii: [ tutaj ]

 • ulotka informacyjna [ tutaj ]

27 - 28 września 2012 r.
Konferencja szkoleniowa nt. Nowości w technikach i technologiach pralniczych i włókienniczych.

Zarząd Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Włókienników Polskich i Instytut Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich - Oddział Żyrardów organizują konferencję szkoleniową nt. Nowości w technikach i technologiach pralniczych i włókienniczych, Radziejowice, 27 - 28 września 2012 r.

Celem konferencji jest przybliżenie wiedzy z zakresu nowoczesnego włókiennictwa, właściwych sposobów konserwacji wyrobów tekstylnych, w tym stosowanych środków chemicznych i urządzeń pralniczych oraz umożliwienie wymiany doświadczeń pomiędzy uczestnikami.

 • Więcej informacji na temat konferencji [ tutaj ]

04 - 05 czerwca 2012 r.
Konferencja NAROSSA®2012

18th International Conference on Renewable Resources and Plant Biotechnology NAROSSA®2012 odbędzie się w dniach 04 i 05 czerwca 2012 r. w Magdeburgu (Niemcy).

Instytut Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich wraz z Pilot Pflanzenöltechnologie Magdeburg e.V. (PPM), tak jak w latach ubiegłych, jest współorganizatorem powyższej konferencji.

Proszę o zgłaszanie propozycji treści wystąpień, a także o dalsze rozpowszechnienie informacji o konferencji wśród osób i firm z którymi Państwo współpracujecie.

    Tematy sesji naukowych zamieszczony są w załączniku "Call for Papers"
    Strona konferencji NAROSSA®2012
    Program Konferencji [ pdf ]
    Lista posterów [ pdf ]


25 - 26 maja 2012 r.
14. Sejmik Zielarski "Zioła - leki, żywność, kosmetyki"

Polski Komitet Zielarski, Instytut Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich oraz Sekcją Fitoterapii Polskiego Towarzystwa Lekarskiego zapraszają na 14. Sejmik Zielarski pt. "Zioła - leki, żywność, kosmetyki". Sejmik odbędzie się w dniach 25-26 maja 2012 r. w Mickiewiczowskim Centrum Turystycznym w Żerkowie k/Jarocina.

Więcej informacji w załącznikach:

 • program 14. Sejmiku Zielarskiego [ tutaj ]
 • karty uczestnictwa [ tutaj ]
 • informacji o zgłoszeniu posterów [ tutaj ]

19 grudnia 2011 r.
II Wielkopolskie Forum Kobiet Wiejskich.

W dniu 19 grudnia 2011 r. (poniedziałek), w Instytucie Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich odbędzie się II Wielkopolskie Forum Kobiet Wiejskich.

Forum jest zorganizowane dzięki współpracy Wielkopolskiej Izby Rolniczej z Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego oraz Instytutem Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich.

Celem Forum jest aktywizacja kobiet wiejskich, wzajemna wymiana doświadczeń, zaprezentowanie przykładów dobrych praktyk, ułatwienie kontaktów i przepływu informacji pomiędzy kobietami z różnych rejonów naszego województwa, współpraca i podejmowanie wspólnych działań o zasięgu regionalnym i wojewódzkim.

 • Zaproszenie na Forum [ tutaj ]


17 - 18 października 2011 r.
Konferencja "Wytwarzanie produktów leczniczych roślinnych - Dobra Praktyka Wytwarzania (GMP)"
.

Polski Komitet Zielarski serdecznie zaprasza do udziału w Konferencji Szkoleniowe "Wytwarzanie produktów leczniczych roślinnych - Dobra Praktyka Wytwarzania (GMP)".

Konferencja, nad którą patronat objęła Minister Zofia Ulz, odbędzie się w dniach 17-18.10.2011 r. w Centrum Konferencyjnym Ośrodka Nauki PAN (Instytut Chemii Bioorganicznej PAN) w Poznaniu.

Konferencja przeznaczona jest dla specjalistów zajmujących się w przemyśle zielarskim zapewnieniem jakości, kontrolą jakości, gospodarką surowcową i technologią leku roślinnego.

Wykłady wygłoszą doświadczeni specjaliści - Inspektorzy z Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego oraz eksperci z zakresu kontrolowanej uprawy roślin leczniczych.

Uczestnictwo w Konferencji Szkoleniowej potwierdzone będzie certyfikatem.

 • Program Konferencji [ pdf ]
 • Karta uczestnictwa [ pdf ] [ word ]


30 czerwca - 1 lipca 2011 r.
Konferencja "Kontrowersje Wokół Jakości w Laboratorium Molekularno - Genetycznym. Forum Dyskusyjne"

Polskie Towarzystwo Farmakologii Klinicznej i Terapii, Fundacja na Rzecz Rozwoju Biotechnologii i Genetyki POLBIOGEN, Komitet Genetyki Człowieka i Patologii Molekularnej PAN, Polskie Towarzystwo Diagnostyki Laboratoryjnej, Bioregion Wielkopolska.

We współpracy z:

Katedrą i Zakładem Farmacji Klinicznej i Biofarmacji Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, Katedrą Biochemii i Biotechnologii Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, Instytutem Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich w Poznaniu

Zapraszają na konferencję pt. "Kontrowersje Wokół Jakości w Laboratorium Molekularno - Genetycznym. Forum Dyskusyjne", Konferencja odbędzie się w dniach 30 czerwca - 1 lipca 2011 r. w Centrum Konferencyjnym PAN, ul. H. Wieniawskiego 17/19, 61-713 Poznań.

 • Ulotka z informacją na temat Konferencji [ pdf ]
 • Program Konferencji [ pdf ]


6 czerwca 2011 r.
Konferencja "Nauka dla Praktyki"

W dniu 6 czerwca 2011 r. (poniedziałek ), w Instytucie Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich w Poznaniu odbędzie się Konferencja Naukowa p.t. „Nauka dla Praktyki", dotycząca hodowli, uprawy, przetwórstwa i zastosowania roślin włóknistych i zielarskich.

Instytut organizuje powyższą konferencję pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.  

Wraz z Instytutem Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich, współorganizatorami konferencji są:  Polska Izba Lnu i Konopi, Polski Komitet Zielarski, Polska Izba Nasienna oraz Wielkopolska Izba Rolnicza.

Jako organizatorom przedsięwzięcia zależy nam na licznym  udziale ekspertów i praktyków,
reprezentujących działalność rolniczą w zakresie roślin włóknistych i zielarskich.


30 - 31  maja 2011 r.
Konferencja NAROSSA
®2011

17th International Conference on Renewable Resources and Plant Biotechnology NAROSSA®2011 odbędzie się w  Poznaniu w siedzibie IWNiRZ przy ul. Wojska Polskiego 71 b.

Instytut Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich  wraz z Partnerami z Niemiec jest, tak jak w latach ubiegłych, współorganizatorem  powyższej konferencji. Proszę o zgłaszanie propozycji treści wystąpień, a także o dalsze rozpowszechnienie informacji o konferencji wśród  osób i firm z którymi Państwo współpracujecie.


14 maja 2011 r.
Konferencja „ZIOŁOLECZNICTWO KLASZTORNE – HISTORIA I TERAŹNIEJSZOŚĆ”
Opactwo Benedyktynów w Lubiniu
64-010 Krzywiń, ul. Mickiewicza 6

Organizatorzy: Opactwo Benedyktynów w Lubiniu, Polski Komitet Zielarski,  Sekcja Fitoterapii Polskiego Towarzystwa Lekarskiego, Komisja Farmaceutyczna Wydziału Lekarskiego Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk, Instytut Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich, Redakcja „Czasopisma Aptekarskiego”, Redakcja „Przewodnika Katolickiego”.

 • Informacje na temat Konferencji [ pdf ]
 • Formularz uczestnictwa w Konferencji [ word ]

9 - 10 maja 2011 r.
BIOCONNECT 2011 „Współpraca biznes - nauka w ramach europejskich bioregionów”.

Instytut Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich jest Partnerem Międzynarodowej Konferencji BIOCONNECT 2011 „Współpraca biznes-nauka w ramach europejskich bioregionów” organizowanej przez Nickel Technology Park Poznań w ramach Targów Bioforum 2011.

Nickel Technology Park Poznań oraz Partnerzy serdecznie zapraszają do udziału w międzynarodowej konferencji „Współpraca biznes-nauka w ramach europejskich bioregionów”, która  odbędzie się 9 i 10 maja 2011 r. w poznańskim hotelu IBB Andersia.

Wykład inauguracyjny wygłosi prof. Piotr Chomczyński – światowej sławy biochemik i przedsiębiorca.
Organizatorzy przewidują, że w konferencji bierze udział ponad dwustu polskich i zagranicznych naukowców, biznesmenów i studentów.


22 marca 2011 r.
Warsztaty "Textiles based on natural fibers for composites applications".

W imieniu Koordynatora oraz partnerów europejskiego projektu NATEX, serdecznie Państwa zapraszamy do wzięcia udziału w pierwszych warsztatach poświęconych bio-kompozytom na bazie włókien naturalnych.

Warsztaty, które odbędą się w siedzibie Instytutu Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich  przy ul. Wojska Polskiego 71 b w Poznaniu w dniu 22 marca 2011 r., będą okazją do spotkania specjalistów reprezentujących przemysł oraz świat nauki, związanych z włóknami naturalnymi oraz kompozytami, do wzięcia udziału w dyskusji na temat możliwości wykorzystania tekstyliów na bazie włókien naturalnych w kompozytach oraz zapoznania się z kierunkiem prowadzonych w tym zakresie badań w projekcie NATEX.

Uczestnictwo w Warsztatach jest bezpłatne. Program i formularz zgłoszeniowy znajdziecie Państwo w załączniku. [dokument pdf]


25 - 26 października 2010 r.

Dyrekcja Instytutu Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich (IWNiRZ) w Poznaniu, Polska Izba Nasienna oraz Polski Komitet Zielarski zapraszają do udziału w Międzynarodowej Konferencji Naukowej: Włókna naturalne i rośliny zielarskie wczoraj, dziś i jutro z okazji Jubileuszu 80-lecia powstania Instytutu Włókien Naturalnych (IWN) oraz 63-lecia powstania Instytutu Roślin i Przetworów Zielarskich (IRIPZ), z których 1 stycznia 2009 r. utworzono obecnie działający Instytut Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich (IWNiRZ)

Konferencja odbędzie się w dniach 25-26 października 2010 r. w siedzibie IWNiRZ w Poznaniu, ul. Wojska Polskiego 71 B.