img img img img img img img img img img
2021-01-15
KONKURS
na prowadzenie prac przedwdrożeniowych w tym testów laboratoryjnych i działań mających na celu dostosowanie danego wynalazku do potrzeb zainteresowanego nabywcy (np. przedsiębiorca, rolnik).
EPIMAN

Opracowanie biotechnologicznej metody otrzymywania surowca zielarskiego wierzbówki kiprzycy (Chamaenerion angustifolium (L.) Scop.) do produkcji suplementu diety stosowanego w profilaktyce łagodnego przerostu prostaty (BPH) i zapalenia gruczołu krokowego

Akronim: EPIMAN


Nr umowy:
PBS2/A8/23/2013
Program (źródło finansowania): Program Badań Stosowanych II.


Koordynator:
Instytut Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich

Partnerzy:
  • PozLab Sp. z o. o.
  • Zakład Zielarski „Kawon -Hurt Nowak” s. j.


Celem projektu jest opracowanie biotechnologicznej metody otrzymywania surowca zielarskiego Chamaenerion angustifolium (L.) Scop. do produkcji suplementu diety stosowanego w profilaktyce łagodnego przerostu prostaty i zapalenia gruczołu krokowego.

Wynik końcowy realizacji projektu będzie obejmował:

Kompleksowy protokół rozmnażania in vitro, ocenę fitochemiczną surowca otrzymanego na drodze mikropropagacji, porównawczą ocenę rozwoju i kondycji roślin uzyskanych metodą in vitro i roślin otrzymanych z nasion, formulację suplementu diety wraz ze specyfikacją i niezbędną dokumentacją oraz szacunkowy kosztorys produkcji preparatu.

Proponowane rozwiązania w pełni uwzględniają zarówno aktualny stan wiedzy i technologii w zakresie produkcji suplementów diety, jak również rosnące zapotrzebowanie na nowe, skuteczne preparaty roślinne o wyższej niż dotychczas jakości, zaprojektowane z myślą o zaspokojeniu potrzeb wymagających i świadomych konsumentów.


Czas trwania projektu:
01.10.2013 - 31.03.2017.