img img img img img img img img img img
2020-04-01
IWNIRZ nagroda MINROL
Aktualności
25.07.2016 Targi INPEX

INPEX to największe targi wynalazczości w USA organizowane co roku od 31 lat w Pensylwanii.

Umożliwiają one wystawcom profesjonalną prezentację i promocję produktów oraz nawiązanie kontaktów biznesowych z producentami, inwestorami, z podmiotami zainteresowanymi współpracą naukową, wdrożeniami, zakupem licencji nowych technologii i produktów.

W dniach 07-09.06.2016 r. w Monroeville Convention Center (PA) odbyła się 31 edycja tych targów, w której wzięli udział przedstawiciele IWNiRZ - Witold Czeszak i Janusz Jankowiak, prezentując rozwiązanie Instytutu, które w ubiegłym roku otrzymało ochronę patentową w USA - „An Intumescent Fire Retardant” opracowane przez prof. dr Ryszarda Kozłowskiego, dr hab. Marię Przybylak, prof IWNiRZ oraz dr inż. Dorotę Wesołek, prof. IWNiRZ.

Prezentowana technologia była przedstawiona do analizy jury konkursowego, uzyskując jego uznanie, co potwierdzone zostało przyznaniem następujących nagród:

  1. NAGRODA SPECJALNA PRZYZNANA PRZEZ KOREA INVENTION PROMOTION ASSOCIATION dla Instytutu Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich za rozwiązanie „An Intumescent Fire Retardant”.

  2. MEDAL oraz NAGRODA HONOROWA od organizatorów Targów INPEX 2016 dla Instytutu Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich za rozwiązanie „An Intumescent Fire Retardant”
Aktualności Aktualności Aktualności Aktualności Aktualności Aktualności