img img img img img img img img img img
2020-04-01
IWNIRZ nagroda MINROL
Aktualności
06.09.2016 03-04 września 2016 r.

W dniach 3 - 4 września 2016 r. w Częstochowie odbyła się jubileuszowa, XXV Krajowa Wystawa Rolnicza, na której - jak co roku - nie zabrakło ekspozycji Instytutu Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich.

Prezentowano ofertę Instytutu dotyczącą odmian lnu włóknistego, lnu oleistego, konopi włóknistych i ziół, a także technologii uprawy i zbioru roślin włóknistych i zielarskich. Na stoisku IWNiRZ można było znaleźć artykuły spożywcze i tekstylne z lnu i konopi, biokompozyty, papier konopny, maty dezynfekcyjne i wiele innych produktów będących wynikiem badań prowadzonych we wszystkich zakładach naukowych Instytutu.

Nasze stoisko cieszyło się, jak zwykle, dużym zainteresowaniem zwiedzających. Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Częstochowie przekazał na ręce Dyrektora IWNiRZ Wojciecha Maksymiuka symboliczną statuetkę w dowód wdzięczności za długoletni udział Instytutu w Wystawie.

Krajowa Wystawa Rolnicza towarzyszyła Dożynkom Jasnogórskim. We mszy świętej odprawionej na szczycie jasnogórskim wziął udział prezydent RP Andrzej Duda.

Wystawie towarzyszyły także XVII Dni Europejskiej Kultury Ludowej oraz VII Konkurs Sztuki Ludowej.

Aktualności Aktualności Aktualności Aktualności Aktualności Aktualności Aktualności Aktualności Aktualności Aktualności Aktualności Aktualności Aktualności Aktualności