img img img img img img img img img img
2020-04-01
IWNIRZ nagroda MINROL
Aktualności
30.03.2017 Udział IWNiRZ w 23. Targach AGROTECH w Kielcach

W dniach 17-19 marca br. w Kielcach odbyły się 23. Targi AGROTECH w Targach Kielce oraz towarzysząca im 17. wystawa LAS-EXPO.

Na powierzchni 11 hal i ponad 63000 metrów kwadratowych 750 wystawców z 20 krajów świata zaprezentowało najnowsze osiągnięcia branży rolniczej. Zakres branżowy targów techniki rolniczej w Kielcach to nowoczesne ciągniki, maszyny, narzędzia i urządzenia do produkcji zwierzęcej i roślinnej, jak również nasiona, środki ochrony roślin, nawozy, pasze i dodatki paszowe, budownictwo inwentarskie i wiele innych produktów potrzebnych w nowoczesnym gospodarstwie rolnym.

Wydarzenie było pełne nowości technicznych, produktowych, ale też miało sporą dawkę bieżącej wiedzy dzięki obecności ekspertów, przedstawicieli organizacji rolniczych oraz instytucji.

Targi odwiedził Krzysztof Jurgiel, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Targi AGROTECH to także forum wymiany wiedzy i prezentacji najnowszych osiągnięć nauki. Wśród wielu stoisk konsultacyjnych przygotowanych przez najważniejsze instytucje branżowe, wyróżniała się wyspa „Wiedza i Innowacje” zorganizowana przez Centrum Doradztwa Rolniczego.

Instytut Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich był obecny na stoisku CDR, gdzie wspólnie z innymi instytutami badawczymi zaprezentował swój dorobek naukowy.

Aktualności Aktualności Aktualności Aktualności Aktualności Aktualności Aktualności Aktualności Aktualności Aktualności Aktualności Aktualności Aktualności Aktualności Aktualności Aktualności