img img img img img img img img img img
2020-04-01
IWNIRZ nagroda MINROL
Aktualności
16.06.2017 Piknik Poznaj Dobrą Żywność - Polska Smakuje

W sobotę 10 czerwca 2017 r. odbyła się kolejna edycja pikniku Poznaj Dobrą Żywność, organizowana przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

"Polska Smakuje" - to hasło Pikniku Poznaj Dobrą Żywność, który odbył się na terenie Wyścigów Konnych Warszawa-Służewiec. Impreza wzbudziła ogromne zainteresowanie mieszkańców Warszawy i okolic.

Ponad 120 firm prezentowało na Służewcu swoją żywność. Byli to producenci, których wyroby otrzymały znaki "PDŻ - Poznaj Dobrą Żywność", producenci produktów z oznaczeniami geograficznymi, producenci produktów regionalnych i tradycyjnych, a także ekologicznych. Swoje stoiska miały też instytucje, organizacje i stowarzyszenia działające w obszarze rolnictwa, przetwórstwa, turystyki wiejskiej i agroturystyki. W pikniku wzięli także udział przedstawiciele ambasad i placówek dyplomatycznych.

Dużą atrakcją była objęta Patronatem Honorowym Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi gonitwa 3-letnich i starszych koni pełnej krwi angielskiej, rozgrywana na dystansie 1400 metrów, o Nagrodę Haracza. Goście z zainteresowaniem oglądali również wystawę zabytkowych maszyn.

Stoisko Instytutu Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich cieszyło się dużym zainteresowaniem. 

Aktualności Aktualności Aktualności Aktualności Aktualności Aktualności