img img img img img img img img img img
2021-09-15
KONKURS
na prowadzenie prac przedwdrożeniowych w tym testów laboratoryjnych i działań mających na celu dostosowanie danego wynalazku do potrzeb zainteresowanego nabywcy (np. przedsiębiorca, rolnik).
Aktualności
06.09.2017 XXVI Krajowa Wystawa Rolnicza w Częstochowie.

W dniach 1-3 września 2017, w Częstochowie odbyła się XXVI Krajowa Wystawa Rolnicza z udziałem Instytutu Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich.

Krajowa Wystawa Rolnicza w Częstochowie jak co roku towarzyszyła ogólnopolskim uroczystościom dożynkowym, które w tym samym czasie odbywały się na Jasnej Górze. Wystawie towarzyszyły również XVIII Dni Europejskiej Kultury Ludowej.

W programie Wystawy poświęconej polskiej nauce rolniczej, instytuty naukowo-badawcze podległe Ministrowi Rolnictwa i Rozwoju Wsi przedstawiały swoje innowacje i ofertę współpracy z praktyką rolniczą.

Pracownicy IWNiRZ prezentowali ofertę Instytutu dotyczącą odmian lnu włóknistego, lnu oleistego, konopi włóknistych i ziół, a także technologii uprawy i zbioru roślin włóknistych i zielarskich. Na stoisku Instytutu Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich można było znaleźć artykuły spożywcze i tekstylne z lnu i konopi, biokompozyty, papier lniany, maty dezynfekcyjne i wiele innych produktów z ziemiopłodów, będących wynikiem badań prowadzonych we wszystkich zakładach naukowych Instytutu.

  • Program XXVI Krajowej Wystawy Rolniczej [ tutaj ]
Aktualności Aktualności Aktualności Aktualności Aktualności Aktualności Aktualności Aktualności