img img img img img img img img img img
2020-04-01
IWNIRZ nagroda MINROL
Aktualności
24.10.2017 Wizyta w IWNiRZ delegacji węgierskiego Ministerstwa Rolnictwa

W dniu 27 września 2017 r. w ramach działań LIFE + Network Activities, realizowanego w IWNIRZ projektu EKOHEMPKON LIFE11 ENV/PL/44- Nowa metoda rekultywacji terenów zdegradowanych w rejonie KWB Konin z zastosowaniem uprawy konopi włóknistych Remediation of degraded land in the region of Lignite Mine Konin by cultivation of industrial hemp, w Instytucie Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich w Poznaniu odbyło się spotkanie z przedstawicielami Węgierskiego Ministerstwa Rolnictwa, pracującymi nad wdrożeniem projektu LIFE Capacity Building (LIFE14 CAP / HU / 000010) na Węgrzech.

Ze strony węgierskiej, delegacji przewodniczyła Pani Teréz Krisztina SZABÓ kierownik Departamentu Ochrony Środowiska Ministerstwa Rolnictwa Węgier a towarzyszyły jej Panie: Judit Eszter NOVÁK oraz Ms. Ágnes SZIJÁRTÓ z tegoż Ministerstwa.

Ze strony Instytutu w spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Dyrekcji; prowadząca spotkanie Pani Małgorzata Muzyczek oraz zespół realizujący projekt, który w krótkich prezentacjach podzielił się z przybyłymi Gośćmi swoimi „projektowymi doświadczeniami” oraz przedstawił podejmowane prace oraz efekty uzyskane w dotychczasowym okresie realizacji.

Węgierscy Goście z dużym zainteresowaniem przyjęli informacje o działalności naszego Instytutu a także zwiedzili nowoczesne instytutowe laboratoria w Zakładzie Innowacyjnych Technologii Włókienniczych, w Zakładzie Innowacyjnych Biomateriałów i Nanotechnologii oraz w Zakładzie Badań Komórek Macierzystych i Medycyny Regeneracyjnej.

Po spotkaniu w Instytucie, Delegacja Węgierska wraz przedstawicielami IWNiRZ udała się do Kazimierza Biskupiego, Spółdzielni Kółek Rolniczych współbeneficjenta projektu oraz zwiedziła pokopalniane tereny, rekultywowane przez uprawę konopi włóknistych (miejscowości Jabłonka i Komorowo). W miejscu praktycznej realizacji projektu Delegację Węgierską przywitał Dyrektor Naczelny Instytutu Pan dr Robert Sobków, który uczestniczył w rozmowach oraz w podsumowaniu studyjnej wizyty naszych Węgierskich Gości.


Aktualności Aktualności Aktualności Aktualności Aktualności Aktualności Aktualności Aktualności