img img img img img img img img img img
2020-04-01
IWNIRZ nagroda MINROL
Aktualności
14.11.2017 Wizyta w IWNiRZ amerykańskiego Hemp Road Trip Production

W dniu 16 i 17  października złożyli wizytę w Instytucie Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich pan Rick Trojan z Hemp Road Trip Production LLC, z Denver w Kolorado oraz pani Hana Gabrielová z Hempoint s.r.o. z Republiki Czeskiej; towarzyszyła im operatorka filmowa Sarah Megyesy.

Celem wizyty było zapoznanie się z dokonaniami Instytutu w zakresie hodowli, uprawy i wykorzystania konopi w czasie jego długoletniej działalności i przedstawienie tego dorobku dla potrzeb 90 minutowego dokumentalnego filmu realizowanego w różnych krajach europejskich w ramach projektu Hemp Road Trip.

Realizacja filmu trwa ok. 18 miesięcy. Film będzie rozpowszechniany w celach edukacyjnych głównie w USA  i ma pokazać jak daleko bardziej i efektywniej Europejczycy wykorzystują konopie w swoich krajach w porównaniu z USA.

Gości powitał Dyrektor Instytutu dr Robert Sobków oraz Zastępca Dyrektora ds. Naukowych prof. dr Ryszard Kozłowski. Na zaaranżowanej wystawie przedstawiono historię i kierunki wykorzystania konopi w Polsce. Następnie zwiedzano także wybrane laboratoria: Biotechnologii, Pracowni Technologii Przetwórstwa Roślin Włóknistych, Bank Genów i Domek Konopny. Drugiego dnia odbyła się sesja zdjęciowa na stoisku IWNiRZ na Targach POL-ECO System, gdzie zapoznano się z postępem prac w ramach projektu Life+ EKOHEMPKON.


Aktualności Aktualności Aktualności Aktualności Aktualności Aktualności Aktualności Aktualności Aktualności Aktualności Aktualności Aktualności Aktualności Aktualności Aktualności Aktualności Aktualności Aktualności Aktualności Aktualności Aktualności Aktualności Aktualności Aktualności Aktualności Aktualności Aktualności Aktualności Aktualności Aktualności Aktualności Aktualności