img img img img img img img img img img
2020-04-01
IWNIRZ nagroda MINROL
Aktualności
04.12.2017 NAIK - wizyta przedstawiciela IWNiRZ na Węgrzech

NAIK wizyta przedstawiciela Instytutu na Węgrzech

Rolnicze instytucje badawcze w krajach Grupy Wyszehradzkiej podpisały umowę o współpracy w zakresie koordynacji badań w dziedzinie rolnictwa i działalności naukowej.

Umowa partnerstwa została podpisana przez przedstawicieli Czech, Polski, Węgier i Słowacji w czwartek 9 listopada 2017 w NAIK - Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központ (Narodowe Centrum Badań i Innowacji w Rolnictwie) w Budapeszcie.

Dyrektor Generalny NAIK, Dr Csaba Gyuricza stwierdził, że "W związku z prezydencją węgierską V4, chcemy stworzyć profesjonalną sieć, w której uczestniczące instytuty badawcze w rolnictwie lub organizacje koordynujące badania rolnicze są gotowe do koordynowania swoich działań badawczych w celu skuteczniejszego zwalczania globalnych wyzwań. Wzajemnie dzielić się będą doświadczeniami i osiągnięciami, aby region Europy Środkowej był lepiej przygotowany do rozwiązania problemów takich jak zmiany klimatyczne, migracja ludności". Zwrócił także uwagę na ideę zjednoczenia działań wirtualną platformą, która powstaje między krajami V4 w celu wymiany doświadczeń i sugestii.

Ze strony polskiej dokument podpisali:

  • dr Przemysław Baraniecki z Instytutu Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich w Poznaniu,
  • dr Magdalena Borzęcka z Instytutu Uprawy, Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach,
  • prof. Grzegorz Woźniakowski z Państwowego Instytutu Weterynaryjnego w Puławach.
  • strona internetowa NAIK [ tutaj
Aktualności Aktualności Aktualności Aktualności Aktualności