img img img img img img img img img img
2020-04-01
IWNIRZ nagroda MINROL
Aktualności
05.01.2018 Udział IWNiRZ w Centralnych Targach Rolniczych 2017
W dniach 30 listopada - 02 grudnia 2017 r. w  Nadarzynie na terenie Centrum Targowo-Kongresowego Ptak Warsaw Expo odbyła się II edycja Centralnych Targów Rolniczych.

Łącznie na targach  zaprezentowało się ponad 300 wystawców w różnych sekcjach tematycznych. Podczas wydarzenia wspólne stoisko zaprezentował Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa i osiem spółek hodowli roślin rolniczych i ogrodniczych: m.in. „DANKO”, PlantiCo, „Polan”.

Ponadto wraz ze spółkami strategicznymi KOWR swoją ofertę zaprezentował na tym stoisku także Instytut Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich. W ramach stoiska przedstawił on szeroką informację dot. hodowlanej, twórczej i zachowawczej działalności w zakresie lnu, konopi i roślin zielarskich, ilustrując ją gamą produktów opracowanych w Instytucie. Stoisko obsługiwały dwie osoby z Instytutu: z  Zakładu Hodowli i Agrotechniki Roślin Włóknistych i Energetycznych oraz z Zakładu Hodowli i Agrotechniki Roślin Zielarskich.  

Przeprowadzono także akcję informacyjną dot. działań w ramach rozpoczętego programu wieloletniego i prac zmierzających do poszerzenia areału upraw konopi włóknistych w Polsce. Podczas trzydniowej edycji Targów odbyło się  szereg spotkań z rolnikami indywidualnymi na temat możliwej kontraktacji uprawy lnu i konopi.

Stoisko odwiedzili też przedstawiciele Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

  • strona internetowa II edycji Centralnych Targów Rolniczych [ tutaj ]

Aktualności Aktualności Aktualności Aktualności Aktualności Aktualności Aktualności