img img img img img img img img img img
2021-09-15
KONKURS
na prowadzenie prac przedwdrożeniowych w tym testów laboratoryjnych i działań mających na celu dostosowanie danego wynalazku do potrzeb zainteresowanego nabywcy (np. przedsiębiorca, rolnik).
Aktualności
11.08.2021 Szkolenie Pętkowo
W dniu 05.08.21r. w Zakładzie Doświadczalnym IWNiRZ PIB w Pętkowie odbyło się szkolenie dla Inspektorów z Wojewódzkich Inspektoratów Ochrony Roślin i Nasiennictwa oraz osób, które chcą nabyć uprawnienia do oceny polowej roślin włóknistych. Zakres szkolenia obejmował biologię, odmianoznawstwo oraz agrotechnikę roślin włóknistych. W szkoleniu zorganizowanym przez IWNiRZ PiB wzięło udział 26 osób. Zajęcia w formie wykładów i zajęć praktycznych z użyciem narzędzi multimedialnych poprowadzili mgr inż Magdalena Chudy i Grzegorz Oleszak. Celem szkolenia było zapoznanie uczestników z zagadnieniami dotyczącymi m.in. biologicznej charakterystyki konopi i lnu, agrotechniki, porównania odmian oraz oceny polowej konopi i lnu.

Newralgicznym punktem zajęć szkoleniowych były warsztaty terenowe, na których uczestnicy mogli zapoznać się z różnymi odmianami konopi jedno i dwupiennych, różnymi odmianami lnu włóknistego i oleistego. Na odwiedzonej plantacji nasiennej konopi została przeprowadzona symulacja oceny polowej plantacji przez każdego kursanta. Szkolenie zostało przeprowadzone na bardzo wysokim poziomie. Uczestnicy podkreślali kompetencje Prowadzących oraz wyjątkowość zajęć w formie zajęć terenowych oraz wspaniałą atmosferę podczas zajęć. Każdy uczestnik otrzymał komplet materiałów związanych ze szkoleniem oraz certyfikat uczestnictwa.

zdj_2

img_1

img_2

img_3img_6

zdj_3

zdj_1

zdj_4

img_8

img_9

img_11

img_dron1

img_dron2

img_dron3

img_dron4