BANER 19.07.2023

Ogród zielarski w MRiRW

Instytut Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich w Poznaniu, promując m.in. „Program Zielarski” współuczestniczył, na zaproszenie Departamentu Hodowli i Ochrony Roślin Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, w realizacji projektu pracowniczego, obejmującego sadzenie polskich ziół na skwerze przy głównym wejściu do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie.

Program Zielarski został powołany do istnienia w 2023 roku w Instytucie Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich – Państwowym Instytucie Badawczym w Poznaniu jako odpowiedź na rosnące zainteresowanie krajowych plantatorów wysokiej jakości materiałem nasiennym rodzimych odmian roślin zielarskich oraz lnu oleistego i włóknistego.

Program ten stanowi platformę transferu nauki do praktyki oraz wymiany wiedzy i wieloletnich doświadczeń Instytutu w zakresie uprawy roślin zielarskich i włóknistych, przetwórstwa surowca oraz popularyzacji zielarstwa.


Data dodania: 19.07.2023

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.