COST Action MP1105 FLARETEX

Zrównoważone systemy ogniochronne na bazie nanocząstek zastępujących konwencjonalne środki chemiczne dla wyrobów włókienniczych i podobnych

Akronim: FLARETEX

Program: 7 Program Ramowy UE.

Koordynator: Prof. Paul Kiekens, Faculty of Engineering, Ghent University, Technologiepark - Zwijnaarde 907, 9052 Gent (Zwijnaarde), Belgium.

Partnerzy: Przedstawiciele 24 państw europejskich

Polska reprezentowana w Komitecie Zarządzającym przez:

Dr inż. Marię, Władykę-Przybylak, prof. IWNiRZ; Instytut Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich, Poznań.
Prof. Krzysztof Pielichowski, Wydział Inżynierii i Technologii Chemicznej, Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki, Kraków.

Cele: Zastąpienie istniejących środków ogniochronnych trwałymi i przyjaznymi dla środowiska środkami alternatywnymi dla tekstyliów domowych, bezpieczeństwa, transportu (samochodowego, kolejowego, lotniczego i morskiego) cywilnego i wojskowego, materiałów budowlanych i innych gałęzi przemysłu, wymaga interdyscyplinarnego podejścia obejmującego technologie włókiennicze oraz fizykę i chemię ognia.

Celem Akcji COST będzie stworzenie międzynarodowej multidyscyplinarnej sieci naukowej i technologicznej w zakresie zrównoważonej ogniochronności na rzecz rozwóju nowych, nie zawierających halogenów, innowacyjnych środków zmniejszających palność, o niskiej toksyczności i oddziaływaniu na środowisko.

Akcja COST jest idealną platformą do promowania istniejącej współpracy w zakresie badań nad ognioodpornością, w celu umocnienia wiodącej roli Europy w kluczowym obszarze zrównoważonego rozwoju, bezpieczeństwa i zdrowia, oraz w celu ułatwienia jego komercyjnego wykorzystania w Europie.

Czas trwania projektu: 23.05.2012-22.05.2016

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.